Esterka Winery, Čejkovice

Mladé vinařství založené v roce 2006 Vítem Esterkou  navazuje na mnohaleté zkušenosti svých předků ve výrobě vína. Sídlíme v Čejkovicích v jedné z nejteplejší a zároveň i třetí největší vinařské obci v České republice.

Obhospodařujeme cca. 1,4 ha vinic většinou mladé výsadby, vinice jsou položeny na jižních svazích. Díky klimatickým podmínkám a špičkové poloze vinic můžeme dosáhnout vysoké kvality hroznů, především u modrých odrůd. Provádíme probírku hroznů a keř stříháme na jeden tažeň, to abychom zajistili co nejmenší výtěžnost. Veškerá vína jsou již od pěstování hroznů ve vinici až po pečlivé zpracování a školení vín ve sklepě určena k lahvování a ležení v archívu. Momentálně je produkce je cca. 8 tisíc lahví, samozřejmě v dalších letech plánujeme toto množství minimálně zdvojnásobit. Z ročníku 2006 jsme celou kolekci zařadily do kategorie – Moravské zemské víno, ikdyž všechny hrozny dosáhly cukernatosti od kabinetních vín až po výběry z hroznů. Vína jsou určena do vinoték, specializovaných prodejen, gastronomie a privátních archívů k mnohaletému ležení. Zpracování a školení vín probíhá ve dvou sklepích, jeden je určen na bílá vína a druhý na červená.

Veškerá produkce je vyráběna nejmodernější technologií „řízené kvašení", odbourávání kyselin, čistá kultura kvasinek a mikrooxidace. Díky tomu můžeme vyrábět vína svěží, plná a aromatická s nezaměnitelným charakterem. Hlavní důraz klademe na červená vína, která jsou školena v sudech z Francie, Rakouska a Bulharska. Označujeme je jako OAK AGED ( zrálo v dubových sudech ) a považujeme je za vlajkovou loď našeho vinařství.

Ocenění, která získala za tak krátkou dobu na prestižních mezinárodních a tuzemských výstavách , svědčí o jedinečnosti těchto vín.